Wielki powrót John’a Galliano!

Maison_Martin_Margiela_Haute_Couture-8d9c06a5543f21ee

John Galliano powrócił z modowego wygnania! Na randzie London Fashion Week zaprezentował swoją najnowszą i zarazem pierwszą kolekcje Couture dla Maison Margiela.

Wraz z zatrudnieniem skandalisty, belgijski dom mody zaprzestał używania w nazwie słynnego “Martin”.  Debiut Johna u Margieli oczywiście nie mógł obejść się bez topowych twarzy świata mody. Wśród gości topmodelki Kate Moss i Naomi Campbell. Królowa dziennikarstwa modowego- Anna Wintour jak i projektanci: Christopher Bailey (Burberry) oraz Alber Elbar (Lanvin). Swoją obecnością zaskoczył wszystkich Manolo Blahnik.

Jeśli ktoś z was oczekiwał szokującej, ekscentrycznej kolekcji a’la Galliano, może czuć się oszukany przez projektanta. Projekty dominowały w czerwień, czerń i biel. Najnowsza kolekcja jest bardziej Margiela niż Galliano. Czego Gialliano nie można zarzucić to, to że oddał belgijczyką odrobine własnego stylu. Na wybiegu dojrzeć można spodnie w kroju slimfit, ciasne korsarze i dzikie LEO-wzory. 

RED magazine podkreśla, że kolekcja ta to mix między belgijskim szykiem, paryskim couture i stylową dziką stroną Galliano.

Posted in
Bookmark the permalink.