Pierwsze ogłoszenia na Open’er Festival 2015

We wczorajszym “Programie Alternatywnym” Trójki, Mikołaj Ziółkowski podał pierwszych wykonawców, którzy pojawią się na scenie podczas Open’er Festival 2015. Są to: St. Vincent, Alt-J i Johny Greenwood wraz z London Contemporary Orchestra.

Lista artystów będzie na bierząco uzupełniana – kolejnych zapowiedzi możemy oczekiwać już za tydzień!

Do zobaczenia od 1ego do 4ego lipca w Gdyni!

Faith No More_IMG_5889_m_murawski

Szczegóły dot. Open’er Festival:

Od legendarnych Pearl Jam i świeżo reaktywowanych Faith No More, przez najważniejszych artystów ostatnich lat – The Black Keys czy Jacka White’a, po tych, którzy dopiero piszą swoją muzyczną historię: Haim, Bastille i Banks – tak brzmiał Open’er Festival 2014, po raz kolejny zapewniając pełen przekrój muzyczny i podtrzymując pozycję jednego z najważniejszych festiwali w Europie.
Kontynuujemy poszerzoną formułę festiwalu, zapraszając do współpracy teatry, muzea i artystów z dziedzin innych, niż muzyka. „Pokażcie nam Wasze marzenia” – wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej była pierwszą w Europie prawdziwie muzealną wystawą dzieł sztuki w przestrzeni wielkiego letniego festiwalu. W ciągu czterech festiwalowych dni, zobaczyło ją 15 tys. osób! Po raz kolejny komplet publiczności zasiadł na widowni teatralnej, tym razem oglądając „Dziady” Radosława Rychcika. Drugim przedstawieniem była poruszająca, wielokrotnie nagradzana „Podróż Zimowa” Mai Kleczewskiej. Oba przedstawienia powstały ponownie we współpracy z warszawskim Nowym Teatrem. Na terenie festiwalu stanęła również nowa instalacja Joanny Rajkowskiej i Michała Rudnickiego – ich dzieło „Bezdźwięk” dołączyło do Galerii Open’era. Na scenie ALTERCAFE wystąpił Pożar w Burdelu z przedstawieniem „Pieśni ludu polskiego”. W tym samym miejscu można było podyskutować z uznanymi polskimi pisarzami: Sylwią Chutnik, Ignacym Karpowiczem, Małgorzatą Rejmer. Open’erowicze nadal mogli korzystać z dotychczasowych aktywności: zestawu najlepszych dokumentów w ALTERKINIE, modowych kolekcji na Fashion Stage, czynienia świata lepszym miejscem w strefie NGO, tańców w ciszy Silent Disco; najmłodsi mogli bawić się (dosłownie) w Kids Zone, które zwiększyło swoją frekwencję dzięki wprowadzeniu biletów dla dzieci.

Joanna Domaros